Μεγάλο διπλό στη Νέα Σμύρνη για τον νεοφώτιστο Βόλο

Πίκρανε... την Πλατεία η ομάδα της πόλης του Αχιλλέα Μπέου - 1-2 με ισάριθμα γκολ του Μουνίθ

H Brink’s Hellas ΠPOΣΛAMBANEI AMEΣA ΦYΛAKEΣ AΣΦAΛEIAΣ ΣTHN ATTIKH.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ H KAΛEΣTE ΣTA THΛ. 2110130604-5

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ 1-2

ΓΗΠΕΔΟ: Νέας Σμύρνης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης

Διαιτητής VAR: Θανάσης Σέζος Την έκπληξη της αγωνιστικής έκανε η νεοσύστατη ομάδα του Βόλου. Οι νεοφώτιστοι λοιπόν στη Σούπερ Λίγκα Βολιώτες επικράτησαν με 2-1 ου Πανιωνίου μέσα στη Νέα Σμύρνη! Ο Πανιώνιος φαινόταν ότι είναι ανέτοιμος. Ενώ και οι νεοφώτιστοι δεν πατούσαν καλά... Μάλλον τους έχει καταβάλει το... τρακ της πρωτοεμφανιζόμενης Σούπερ Λίγκα και έκαναν πολλά λάθη. Πάντως, την πρώτη καλή στιγμή στο ματς την κατέγραψαν οι Βολιώτες με το σουτ του Ζοάο το οποίο έδιωξε με τα πόδια ο Κότνικ. Κακό θέαμα με πολλές διακοπές στο ματς. Φάουλ και κόρνερ πέρασαν όμως ανεκμετάλλευτα. Γκολ πάντως είχαμε, για τον φιλοξενούμενο Βόλο στο 37'. Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, η μπάλα έσκασε στο χορτάρι, άλλαξε πορεία, μπέρδεψε τον Κότνικ και κατέληξε στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ έτσι στη Νέα Σμύρνη σε ένα ματς που δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας... Πιο επιθετικός ο Πανιώνιος στην επανάληψη. Έδειξε νωρίς τις διαθέσεις του ο Μάντζιος αφού προέβη νωρίς σε διορθωτικές κινήσεις. Απείλησε με το σουτ του Άρτσε στο 56' αλλά ο Γκαραβέλης φώναξε "παρών" και έδιωξε. Γυριστό σουτ του Εμμανουηλίδη, λίγο κάτω από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Γκαραβέλης στο 66'. Το γκολ όμως το πέτυχε ο νεοφώτιστος Βόλος, ο οποίος έκλεψε τις εντυπώσεις! Στο 70' ο Μουνίθ και πάλι με πλασέ νίκησε τον Κότνικ και αν και το γκολ ακυρώθηκε αρχικά για οφσάιντ, τελικά μετά από συννενόηση Ζαχαριάδη με Σέζο, ο ρέφερι είδε ότι τον καλύπτει ο Παπαγεωργίου και κατοχύρωσε το γκολ. Ο Πανιώνιος τα... παράτησε. Μόνο όταν έπαιξε και με παίκτη παραπάνω για μερικά λεπτά λόγω του τραυματισμού του Μπασόνγκ(85')βγήκε μπροστά και Μείωσε με τον Ελαραμπι στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό σκορ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μάντζιος): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Ευαγγέλου, Ντομίνγκες, Κόρμπος, Μανιάτης(55' Μαξίμοβιτς), Άρσε, Τσιλούλης(55' Εμμανουλίδης), Καμαρά, Δούμτσιος

ΒΟΛΟΣ (Xoυάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φεράρι, Δημόπουλος, Μπασόνγκ, Ατιγιάτ(34' Μπαλογιάννης), Τσοκάνης, Μυστακίδης(78' Μαξ), Ζοάο, Μουνίθ(82' Σαρμιέντο), Γέντρισεκ