3 ΣΧΟΛΙΑ

Ματσάρα με ήττα για την Ελλάδα στο κατάμεστο ΟΑΚΑ

Σε ένα ματς που ο Σκουρτόπουλος έχασε και τον Αθηναίου η Εθνική μας λύγισε στην παράταση

H Brink’s Hellas ΠPOΣΛAMBANEI AMEΣA ΦYΛAKEΣ AΣΦAΛEIAΣ ΣTHN ATTIKH.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ H KAΛEΣTE ΣTA THΛ. 2110130604-5

Η Εθνική μας ομάδα,  έχασε 80-85 στη παράταση από τη Σερβία στον άτυπο τελικό του τουρνουά Ακρόπολις σε ένα κατάμεστο ΟΑΚΑ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ξανά ο κορυφαίος αν και στην παράταση έκανε το φάουλ από το οποίο οι Σέρβοι με βολές καθάρισαν το ματς.

ο Θανάσης Αντετοκούνμπο λειτούργησε ως σουτέρ και έβαλε τέσσερα τρίποντα οδηγώντας το ματς στο έξτρα πένταλεπτο.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Μπογκντάνοβιτς, που σταμάτησε στους 28 πόντους (8/15 εντός παιδιάς), ενώ κατέβασε 7 ριμπάουντ και μοίρασε 4 ασίστ.

Την Τετάρτη πετάει για Κίνα η αποστολή της Εθνικής μας ομάδα, ενώ θα δώσει τρία ακόμα φιλικά.

Τα Δεκάλεπτα: 19-17, 38-31, 57-52, 72-72, 80-85 (παράταση).

Ελλάδα (Σκουρτόπουλος): Λαρεντζάκης 5, Κόνιαρης 2, Αθηναίου, Καλάθης 15 (7 ασίστ), Μπορούσης 10 (6 ριμπ.), Παπαγιάννης 4, Πρίντεζης 4, Βασιλόπουλος 3, Γ. Αντετοκούνμπο 20, Θ. Αντετοκούνμπο 17 (5/9 τρ.), Μήτογλου.

Σερβία (Τζόρτζεβιτς): Σιμόνοβιτς 6, Μπογκντάνοβιτς 28 (5/9 τρ., 7 ριμπ.), Μπιέλιτσα 18 (14 ριμπ.), Ραντούλιτσα 2, Μπίρτσεβιτς, Μιλουτίνοφ 14, Μίσιτς 5, Γκούντουριτς 7, Γιόβιτς 5 (6 ασίστ), Μαριάνοβιτς.

BYZANTIN - 20/8/2019 10:26

Ο Σκουρτόπουλος λίγος !

Φυσικά να μην παραλείψουμε να πούμε πως όταν τα πράγματα για τους Σέρβους έγιναν δύσκολα για άλλη μιά φορά έφτεγαν οι διαιτητές οι οποίοι είχαν να δώσουν 8,5 λεπτά φάουλ στους μποξέρ του Βελιγραδίου. Ξέρουμε ποιο είναι το ταμπεραμέντο τους το οποίο ξανά θα αποδειχθεί και η αχίλλειος πτέρνα τους στο παγκόσμιο. Από τον καιρό του Ντράζαν είναι της αυτής λογικής της εξαπάτησης και... Συνέχεια του θεάτρου στο μπάσκετ. Θυμάμαι ένα αγώνα με την Τσιμπόνα και τη Ρεάλ στον τελικό στο Σεφ. Η φτύσιά, η κλωτσιά, η μπουνιά, το θέατρο και τα έντονα παράπονα με το παραμικρό ήταν και είναι το χαρακτηριστικό τους. Σλαβόγυφτοι του κερατά που βρωμάει το χνώτο τους !

ntoulan 21 - 19/8/2019 00:57

Κριμα να μην έχει έναν κανονικο προπονητη αυτη η ομάδα! Ενα σύστημα δεν έβγαλε ο συμπαθής κατα τα άλλα Σκουρτοπουλος! Κρίμα! Ισως στην εθνικη του Γιαννη ο Σακοτα να ταιριαζε γαντι λόγω σουτ. Εραστικα στον Αθηναιου!

an0nymous - 18/8/2019 23:36

Πολλούς τραυματισμούς.. σιδερένιος Αθηναίου!!

Καλή ήταν η ομάδα.. για κάποιο λόγο έπεσε η απόδοση στο 4ο δεκάλεπτο και ειδικά προς το τέλος.. εκεί γύρισε και το ματς.. καλό να μας κάνει αυτή η ήττα να διορθώσουμε τα λάθη μας και τις ατέλειες..... Συνέχεια
κατα τα άλλα καλά πήγαμε.. και πάρα πολλές τάπες και κλεψίματα και σήμερα.. εν το μεταξύ σήμερα έμπαιναν τα τρίποντα αλλά δεν έμπαιναν οι βολές..