1 ΣΧΟΛΙΑ

Έκλεισε το σπίτι της Πόρτο και παίζει με Ολυμπιακό η Κράσνονταρ (VIDEO)

Οι Ρώσοι πήραν απίθανο διπλό με 3-2 στην έδρα της Πόρτο και την άφησαν εκτός συνέχειας (1-0 είχαν νικήσει οι Πορτογάλοι στη Ρωσία)

CHAMPIONS LEAGUE-3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΠΟΡΤΟ-ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: 2-3 (1-0)

Γήπεδο: Ντραγκάο

Τεράστια πρόκριση μέσα στην έδρα της Πόρτο για την Κράσνονταρ, που κέρδισε με 3-2 κι ενώ είχε χάσει με 1-0 στη Ρωσία. Αντίπαλος του Ολυμπιακού στην επόμενη φάση , ρωσική ομάδα.

Στο 2ο μόλις λεπτό οι Ρώσοι πάγωσαν το «Ντραγκάο» καθώς μετά  από κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Βιλένα που με όμορφο γυριστό έκανε το 0-1. Στο 7’ η κεφαλιά του Πέπε πέρασε λίγο έξω και στο 9’ μετά από σέντρα του Τέγιες από αριστερά, ο Κορόνα δεν βρήκε την μπάλα για χιλιοστά ενώ στο 12’ ήρθε κι άλλο σοκ για την Πόρτο. Η Κράσνονταρ έβγαλε υποδειγματική κόντρα, ο Βάντερσον άνοιξε δεξιά στον Σουλεϊμάνοβ κι εκείνος πλάσαρε τον Μαρκεσίν για το 0-2.

Στο 16’ ο Σαφόνοβ είπε όχι σε σουτ του Νακατζίμα, ενώ στο 22’ το πλασέ του Ολιβέιρα έφυγε λίγο άουτ και στο 24’ ο Ντίας πήγε να κρεμάσει από μακριά τον Σαφόνοβ αλλά αστόχησε.

Στο 27’ ο γκολκίπερ των Ρώσων έσωσε ξανά μετά από σουτ του Μαρεγκά και στο επόμενο λεπτό η Πόρτο έχασε τεράστια  διπλή ευκαιρία με τους Ολιβέιρα και Πέπε. Και στο 34ο λεπτό ο Σουλεϊμάνοβ συνέκλινε από δεξιά και με αριστερό πλασέ έκανε το 0-3.

Στο 52’ ο Μαρκεσίν έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Μπεργκ, ενώ στο 57’ μετά από σέντρα του Τέγιες, ο Ζε Λουίς με κεφαλιά έκανε το 1-3. Στο 58’ ο Σαφόνοβ έσωσε μετά από σουτ του Μαρεγκά όπως έκανε και στο 60’ μετά από σουτ του Ζε Λουίς και στο 76’ ο Ντίας με όμορφο συρτό σουτ έκανε το 2-3. Στο 82’ ο Ζε Λουίς έχασε μεγάλη ευκαιρία από κοντά, ενώ στο επόμενο λεπτό μετά από τραγικό λάθος του Νακατζίμα, ο Μαρκεσίν έσωσε την Πόρτο.

ΠΟΡΤΟ: Μαρκεσίν, Πέπε, Τέγιες, Κορόνα (86’ Αμπουμπακάρ), Μαρκάνο, Ντίας, Νακατζίμα, Μαρεγκά, Ντανίλο, Σαράβια (37’ Ζε Λουίς), Ολιβέιρα (49’ Ουρίμπε)

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: Σαφόνοβ, Μαρτίνοβιτς, Σπάιτς, Ραμίρες, Βάντερσον, Καμπελά (80’ Στότσκι), Βιλένα, Καμπόλοβ, Πετρόφ, Σουλεϊμάνοβ, Μπεργκ (73’ Ιγκνάτιεβ)

probokatora - 14/8/2019 05:21

Από το βίντεο φαίνεται η επίθεσή τους φωτιά ... θα έχει γλέντι στο τηγάνι !