Δεν αρκούσε η νίκη στη Μίλαν (VIDEO)

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν με 3-2 της ΣΠΑΛ αλλά δεν πρόλαβαν το τρένο της τετράδας

H Brink’s Hellas ΠPOΣΛAMBANEI AMEΣA ΦYΛAKEΣ AΣΦAΛEIAΣ ΣTHN ATTIKH.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ H KAΛEΣTE ΣTA THΛ. 2110130604-5

SERIE A’-38η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΠΑΛ-ΜΙΛΑΝ: 2-3

Γήπεδο: Πάολο Μάτσα

Αν και με άγχος, η Μίλαν κέρδισε με 3-2 στην έδρα της ΣΠΑΛ αλλά και πάλι έμεινε εκτός τετράδας και πάει στο Europa League.

Στο 5ο λεπτό ο Μπορίνι έβγαλε τκ σέντρα από δεξιά, ο Πιόντεκ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Βιβιάνο είπε όχι, ενώ στο 18’ ο Κεσί άνοιξε στον Τσαλχάνογλου και ο Τούρκος με σουτ έκανε το 0-1. Και μάλιστα στο 23’ ο Ροντρίγκες έκανε το γύρισμα για τον Κεσί κι εκείνος με σουτ έκανε το 0-2. Η ΣΣΠΑΛ αντέδρασε και στο 28’ ο Μουρτζία έβγαλε τη σέντρα και ο Βιτσάρι έκανε το 1-2 με κεφαλιά. Στο 44’ το φάουλ του Τσαλχάνογλου πέρασε λίγο έξω.

Η ΣΠΑΛ πίεσε στην επανάληψη, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Φαρές στο 50’ και στο 53’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-2 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τσιόνεκ. Μάλιστα στο 61ο λεπτό ο Ρομανιόλι έσωσε εντυπωσιακά προ του Λατσάρι, ενώ στο 65’ η Μίλαν κέρδισε πέναλτι και ο Κεσί έκανε το 2-3 από την άσπρη βούλα. Στο 90' η ΣΠΑΛ είχε δοκάρι με τον Φλοτσάρι.

ΣΠΑΛ: Βιβιάνο, Βιτσάρι, Τσιόνεκ (77’ Φλοτσάρι), Μπονιφάτζι, Φαρές, Κούρτιτς, Λατσάρι, Βαλότι (72’ Γιάνκοβιτς), Μουρτζία (90+1’ Σίμιτς), Αντενούτσι, Πετάνια

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα (21’ Ρέινα), Μουζάκιο, Ροντρίγκες, Αμπάτε (63’ Κουτρόνε), Ρομανιόλι, Τσαλχάνογλου, Μπακαγιόκο, Κεσί, Μπορίνι (80’ Κόντι), Σούσο, Πιόντεκ.