Στο 1-1 έμειναν Μπολόνια και Τζένοα

SERIE A’-23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΟΛΟΝΙΑ-ΤΖΕΝΟΑ: 1-1

Γήπεδο: Ρενάτο Νταλ’ Άρα

Στο 1-1 έμεινε η Μπολόνια με την Τζένοα και  συνεχίζει να μάχεται για την παραμονή της,

Η Μπολόνια μπήκε δυνατά στο ματς και στο 17ο λεπτό ο Πόλι έβγαλε τη σέντρα, ο Ράντου δε βγήκε σωστά και ο Ντέστρο με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 31’ οι ΚΟυαμέ και Σανάμπρια άλλαξαν όμορφα αλλά ο Σκορούπσκι νίκησε τον πρώτο σε μοναδικό τετ α τετ και στο 33’ μετά από κόρνερ του Βελόσο, ο Λεραζέρ με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στοπ 48ο λεπτό ο Ράντου είπε όχι ε σουτ του Εντέρα, ενώ στο 64’ ο Πόλι έβγαλε νέα σέντρα, ο Ράντου βγήκε ξανά σε λάθος χρόνο αλλά αυτή τη φορά ο Ζουκάνοβιτς έκοψε τον Εντέρα. Τρία λεπτά αργότερα, η κεφαλιά του Κουαμέ σταμάτησε στο δοκάρι του Σκορούπσκι που βρήκε και  λίγο την μπάλα ενώ στο ίδιο λεπτό ο Κρισίτο αστόχησε από κοντά. Στο 87’ η Μπολόνια είχε κι αυτή δοκάρι με τον Ντανίλο ενώ στο ίδιο λεπτό ο Ράντου είπε όχι σε νέα κεφαλιά του Ντανίλο και στο 90+5’ ο κίπερ της Τζένοα έσωσε και μετά από πλασέ του Πουλγκάρ.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Γκονζάλες, Σοριάνο, Πόλι (77’ Ντζεμαϊλί), Ντανίλο, Μπαγέ, Πούλγκαρ, Ματιέλο, Εντέρα (70’ Σανσόνε), Παλάσιο, Ντέστρο (60’ Σανταντέρ)

ΤΖΕΝΟΑ: Ράντου, Κρισίτο, Ραντοβάνοβιτς, Ζουκάνοβιτς, Γκίντερ, Μπιράσκι, Λάζοβιτς (83’ Πέδρο Περέιρα), Σανάμπρια, Κουαμέ (90+1’ Πετσέλα), Βελόσο (83’ Περέιρα), Λεραζέρ